Закарпатська область

Свалявський район 
Poзташований в центральній частині Закарпатській області, у передгірній частині Карпат, і відзначається надзвичайно різноманітними формами рельєфу. Тут зосереджена більшість мінеральних вод України (понад 100 родовищ), представлені майже всі її типи. Води унікальні за своїм складом та лікувальними властивостями, а в народі їх називають «Святими криницями». Сприятливий клімат дозволяє розвивати на території району різні види літнього та зимового відпочинку. Край також відомий оригінальною памяткою архітектури ХVІІ ст. – дерев’яна церква в с.Бистрому. Ще одним доказом давньої історії міста є памятка природи – дуб в центрі Сваляви, вік якого сягає майже 500 років.

Міжгірський район
Oдин із наймальовничіших куточків Карпат. Мандрівник, який подорожує по Міжгіршині, обов”язково захоче побувати на Синевирському озері, яке розміщене на висоті 989 м. над рівнем моря. Милувати око буде один із найкрасивіших водоспадів Українських Карпат – «Шипіт».
Незабутні враження для туристиів залишає пісенний фестиваль «На Синевир трембіти кличуть», який проходить у вересні місяці кожного року.

                                                                                             (нотатки подорожуючого)